Słowo o mnie

Nazywam się Łukasz Paluch i jestem lekarzem. Bycie lekarzem to nie tylko mój zawód, ale również moja pasja, hobby, całe życie. Możliwość leczenia od zawsze było moim marzeniem. Od najmłodszych lat pragnąłem nim zostać i wszystkie moje wysiłki koncentrowałem na tym celu.

Moje marzenia stały się faktem i udało mi się dostać na Warszawski Uniwersytet Medyczny zainteresowania ukierunkowały się jeszcze bardziej. Zacząłem pasjonować się chorobami naczyń w tym flebologią. Od pierwszego roku studiów intensywnie szkoliłem się w tym kierunku. Podczas studiów na WUM starałem się zgłębiać tajniki chorób naczyń na zagranicznych uczelniach.

Po otrzymaniu indywidualnego toku studiów, ze względu na dokonania naukowe, stało się to możliwe. Udało mi się rozpocząć równoległe studia na Universidad de Granada w Hiszpanii, gdzie szkoliłem się u wybitnego profesora Salvio Serrano Ortega. 

Po roku wróciłem do Polski, aby po dwóch latach znowu wyjechać. Byłem już na takim etapie studiów, że możliwe było kształcenie umiejętności praktycznych. Rozpocząłem równoległe studia na Uniwersytecie w Lizbonie, gdzie w Klinice Chirurgii i Chirurgii Plastycznej zdobywałem wiedzę z nowych możliwości operowania naczyń. 


Łukasz Paluch - ZnanyLekarz.pl
dr hab. n. med. Łukasz Paluch