Zabieg laserowego zamykania żył, czyli ich obliteracji polega na wprowadzeniu do naczynia światłowodu, który za pomocą wiązki laserowej obliteruje chore naczynie. Zabieg jest bardzo mało inwazyjny.

W mojej praktyce do zabiegu laserowego usuwania żył wykorzystuje znieczulenie tumescencyjne. Jest to forma znieczulenia miejscowego. Znieczuleniu poddawana jest jedynie leczona żyła. Dzięki temu zabieg jest całkowicie bezbolesny, a pacjent jest w stanie od razu po zabiegu wstać i udać się do domu.

Zabieg laserowego usuwania żył wykonywany przez doświadczonego lekarza za pomocą najnowocześniejszego sprzętu jest zabiegiem bardzo skutecznym. Pozwala on niemalże we wszystkich przypadkach (96%-98%) na trwałe usunięcie naczynia. 

Zabieg laserowego usuwania żył to jedna z najbezpieczniejszych metod usuwania niewydolnych naczyń. Bezpieczeństwo zabiegów może zostać osiągnięte, jeżeli będzie on wykonywany przez doświadczonego lekarza przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu.

Najnowocześniejszym laserem jest laser o długości wiązki 1940 nm.  W mojej opinii jest to najlepszy laser do usuwania niewydolnych naczyń żylnych. Wiązka światła o długości 1940nm jest bardzo wybiórcza i pozwala na eliminację naczynia z zaoszczędzeniem tkanek otaczających.

Do normalnego funkcjonowania można wrócić od razu po zabiegu laserowym. Od razu po zabiegu pacjent jest w stanie normalnie funkcjonować

Zabieg laserowego usuwania żył dzięki zastosowaniu znieczulenia tumestencyjnego jest całkowicie bezbolesny. Jedyny dyskomfort jaki występuje w czasie zabiegu wynika z podania znieczulenia. Znieczulenie podawane jest cieniutką igiełką i trwa około 3 minut.

O rozległości zabiegu i ewentualnym zamknięciu 2 lub większej ilości żył podczas jednej sesji decyduje lekarz wykonujący zabieg. Decyzja jest bardzo indywidualna.

W związku z opracowaniem specjalnych procedur oraz zastosowaniu najnowocześniejszego sprzętu w mojej praktyce zabiegi laserowe wykonuje cały rok. 

Po zabiegu laserowego usuwania żył konieczna jest wizyta kontrolna. W mojej praktyce jest ona zawsze bezpłatna i odbywa się w okresie od 3 do 10 dni od dnia wykonania zabiegu. Wizyta jest bardzo krótka, ale konieczna. Sprawdza czy całe naczynie jest prawidłowo zamknięte i czy wszystko dobrze się goi.